O nas

O firmie

Co robimy?

Nasza firma znajduje się w Brzegu na Opolszczyźnie, działa na rynku od 2007 roku i specjalizuje się w nakładaniu powłok trudnościeralnych na części mechaniczne. Oferujemy naszym klientom natrysk zarówno elementów nowych jak i regenerację zużytych części, stosując przy tym certyfikowane powłoki węglikowe, stalowe, oraz ceramiczne. W zależności od rodzaju natryskiwanego elementu oraz specyfiki środowiska jego pracy możemy zaproponować natrysk metodą HVOF, drutem oraz natrysk płomieniowy.

Zapewniamy doradztwo w zakresie doboru powłoki, oraz obróbkę końcową nakładanych powłok poprzez ich szlifowanie, oraz polerowanie.
Korzyści wynikające z metalizacji natryskowej są nie do przecenienia:

  • wydłużona żywotność elementów mechanicznych, a co za tym idzie rzadsze przestoje maszyn
  • ochrona przed zużyciem ściernym
  • ochrona antykorozyjna
  • bariera termiczna
  • zwiększenie, lub zmniejszenie współczynnika tarcia
  • obniżenie kosztów własnych firmy
  • aspekt ekologiczny – ponowne użycie powlekanego elementu oszczędza zasoby i energię potrzebne do wytworzenia nowej części

Warto dodać, że wykorzystanie metody HVOF jest doskonałą alternatywą dla powłok z chromu technicznego ze względu na dużą odporności na zużycie ścierne. Metoda HVOF, pozwala ponadto natryskiwać powierzchnie oszlifowane co ma ogromne znaczenie dla procesu obróbki wykończeniowej.

Co zyskasz

Tworzenie powłok przy pomocy metody HVOF polepsza ich właściwości eksploatacyjne

1

Zwiększysz trwałość

Jakość części maszyn i urządzeń ma kluczowe znaczenie dla procesów technologicznych. Dzięki naszym powłokom ochronnym poprawisz parametry i trwałość części maszyn i urządzeń.

2

Zredukujesz koszty

Stosując nasze powłoki ochronne, obniżasz koszty związane z ich eksploatacją i konserwacją. Ponadto, powłoki przedłużą żywotność urządzeń, chroniąc je przed działaniem czynników atmosferycznych.

3

Ograniczysz ryzyko

Zmniejszenie ryzyka wystąpienia przestojów awaryjnych i przerw w pracy jest celem trudnym do osiągnięcia. My wiemy, jak pomóc Ci to osiągnąć. Zastosowanie powłok ochronnych HVOF, poprawi jakość Twoich produktów i zwiększy Twoją konkurencyjność.